Do góry

MISTRZOWIE WARCABNICY

Tradycyjnie w marcu wyłoniliśmy mistrza Bytowa w warcabach 100-polowych na 2012 r. O prym na warcabnicy rywalizowano w czterech kategoriach: open kobiet, szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i seniorów. W sumie do rywalizacji przystąpiło 28 zawodników. Turniej odbył się systemem każdy z każdym. 3 marca przeprowadzono zawody dla pierwszych trzech kategorii. Wśród pań zwyciężyła Agata Litwińska ZS Ugoszcz (12 pkt.), przed Weroniką Rymon Lipinską (9 pkt.) i Klaudią Gostomczyk (7 pkt.),obie z ZS Lipnica. W kategorii uczniów szkół podstawowych pierwsze dwa miejsca zajęli reprezentanci SP 5 Bytów Wojciech Wanta (12 pkt.) i Jakub Janta Lipiński (8 pkt.). Na podium stanął również Krzysztof Wantoch-Rekowski z ZS Lipnica. Natomiast w gronie gimnazjalistów zawiódł faworyt Damian Litwiński z Ugoszczy, który nie stanął na podium. Medale rozdzielili między sobą: Krystian Rymon Lipinski (8 pkt.) ZS Lipnica, Michał Sławski (6 pkt.) G2 Bytów, Tomir Śpiołek (5 pkt.) ZS Lipnica. Tydzień później rywalizowali seniorzy. Walka o medale toczyła się do ostatniej rundy. Ostatecznie mistrzem został faworyt Kazimierz Litwiński (16 pkt.) z Ugoszczy. Za nim uplasowali się Jarosław Szulhan (15 pkt.) z Borzytuchomia i Henryk Mechliński (14 pkt.) ze Słupska. Dla zawodników organizator BCK w Bytowie przygotował medale, nagrody rzeczowe i książki, słodki poczęstunek oraz napoje chłodzące gorącą atmosferę. Było to możliwe dzięki sponsorom: BCK w Bytowie, Wandzie Majewicz-Kulon i Andrzejowi Waszkiewiczowi.

Protokół

VII Otwartych Mistrzostw Bytowa w warcabach
100-polowych w formule dopuszczającej zawodników spoza miasta.

1. Zawody
    przeprowadzono 10.03.2012 r. w Bytowskim Centrum Kultury w Bytowie.

przeprowadzono systemem każdy z każdym. Za zwycięstwo w partii
    przyznawano 2 pkt., za remis 1 pkt., 0 za przegraną.

7. Obowiązywał
    20 minutowy czas gry podczas partii i 5 minut na ewentualne dogranie
    przy nie rozstrzygniętej sytuacji na warcabnicy.