Do góry

MISTRZOWIE WARCABNICY

Tradycyjnie w marcu wyłoniliśmy mistrza Bytowa w warcabach 100-polowych na 2013 r. Była to już ósma edycja rywalizacji o ten zaszczytny tytuł. O prym na warcabnicy rywalizowano w czterech kategoriach: open kobiet, szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i seniorów. W sumie do rywalizacji przystąpiło 28 zawodników. Turniej odbył się systemem każdy z każdym. 2 marca przeprowadzono zawody dla pierwszych trzech kategorii. Wśród pań zwyciężyła Ewa Prądzyńska, przed Klaudią Gostomczyk i Aleksandrą Prądzyńską, wszystkie z ZS Lipnica. W kategorii uczniów szkół podstawowych czołowe lokaty zajęli Bartosz Wnuk Lipinski z ZS Lipnica, Mateusz Sylka SP 2 Bytów i Krzysztof Wnuk Lipinski ZS Lipnica. Natomiast w gronie gimnazjalistów medale rozdzielili między sobą Michał Sławski G2 Bytów, Wojciech Wanta G1 Bytów i Tomir Śpiołek ZS Lipnica. Dwa tygodnie później rywalizowali seniorzy. Walka o medale toczyła się do ostatniej rundy. Ostatecznie mistrzem został faworyt Kazimierz Litwiński z Ugoszczy. Za nim uplasowali się Jarosław Szulhan z Borzytuchomia i Damian Litwiński z Ugoszczy. Dla zawodników organizator BCK w Bytowie przygotował medale, dyplomy, książki, słodki poczęstunek oraz napoje chłodzące i gorącą atmosferę. Było to możliwe dzięki sponsorom: BCK w Bytowie i Andrzejowi Waszkiewiczowi.